O nas

 

Ekoty to sklep przyjazny środowisku. Najlepszym sposobem, aby nasza planeta była piękna i czysta jest ograniczenie wytwarzania odpadów, w szczególności opakowań i wszelkich produktów jednorazowych, których używamy przez moment, a natura musi radzić sobie z nimi przez stulecia.

Ogromną większość produktów w naszym sklepie oferujemy bez jednorazowych plastikowych opakowań – towary przyjeżdżają do nas w bardzo dużych opakowaniach zbiorczych, które wykorzystujemy ponownie, a zakupiony przez was produkt - o ile w ogóle wymaga pojemników - pakujemy w papier lub szklane opakowania wielorazowego użytku (słoiki lub butelki) w większości pochodzące z recyklingu. Opakowania te możecie przy następnej wizycie przynieść z powrotem - wykorzystamy je ponownie. Używamy także papieru z odzysku, np. z niesprzedanych zeszłorocznych kalendarzy lub nieaktualnych gazetek reklamowych.

Dla tych z was, którzy wolą towar w oryginalnym opakowaniu producenta mamy opakowania biodegradowalne lub takie, które można użyć ponownie, wykorzystywać przez długie lata a ostatecznie poddać recyklingowi - przeważnie jest to solidne opakowanie szklane. Sporadycznie zdarza się w naszym asortymencie produkt w opakowaniu foliowym, jeśli jego zalety dla środowiska w porównaniu z produktem tradycyjnym, czyli przeważnie plastikowym, rekompensują opakowanie, a nie znaleźliśmy na rynku zerowaste'owej alternatywy. 

Mamy w asortymencie środki czystości i higieny osobistej, kosmetyki, ekologiczne alternatywy dla przedmiotów codziennego użytku oraz wiele produktów przyjaznych dla naszej planety.

Aby zmniejszyć wpływ zakupów na środowisko polecamy naszym klientom odbiór osobisty. Wasze zakupy będą czekały na was bez żadnych zbędnych opakowań w koszyku, z którego możecie przełożyć je do własnej torby. Punkt odbioru osobistego znajduje się w Akademii Tańca Tomasza Potockiego, przy ul. Wolność 2a na warszawskiej Woli. Odbiór opłaconych wcześniej zakupów jest możliwy w dni tygodnia w godzinach 15.00 - 22.00 oraz w wybranych godzinach w weekendy. 

Jeśli wolicie złożyć zamówienie z wysyłką - nie ma problemu. Wasze zakupy zapakujemy bezpiecznie, używając wyłącznie papieru i tektury z odzysku lub naturalnych materiałów, np. siana czy drewnianych wiórków. 

I na koniec: skąd w naszym logo koty i koci ogon? Aby z naszych działań wynikło jeszcze więcej dobrego 5% dochodu ze sprzedaży co miesiąc przeznaczamy na wsparcie organizacji opiekujących się bezdomnymi i potrzebującymi pomocy kotami. Dla miłośników tych zwierząt mamy dział z kocimi gadżetami. 

Zapraszamy do wspólnego ulepszania świata.   

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl